1. Kuruluma başlamadan önce muhakkak kurulum kılavuzunu okuyunuz.
 2. Ürün koli ambalajlarını açarken malzemeye zarar vermemeniz için yere yatırın ve dikkatli açın. Aksi takdirde parçaları çizdirir veya düşürüp kırabilirsiniz.
 3. Ürünlerimiz kaliteli ve birinci sınıf malzemeden üretildiği için bazı parçalar büyük ve ağır olabilir. Bu nedenle kurulumlarda kendinize veya ürüne zarar gelmemesi için ikinci bir kişiden yardım alınız.
 4. Paketlerin içinden çıkacak vida çeşitlerini, metal ve plastik parçaları, kurulum kılavuzu içindeki görsellerde belirtilen adetler ile karşılaştırınız.
 5. Paketlerden çıkarttığınız ahşap ve metal parçalar ile ambalaj atıklarını düzensiz ve dağınık bırakmamaya özen gösteriniz. Aksi takdirde üzerine basarak hem yaralanma riskini arttırmış, hem de parça zayiatına zemin oluşturmuş olursunuz.
 6. Montaj aşamasında gerekli alet ve edevatları kullanarak olası tehlikeyi, parça zararını ve zaman kaybını önleyebilirsiniz.
 7. Kılavuz içinde belirtilmiş olan montaj sıralamasını muhakkak uygulayınız.
 8. Ana kasa kurulumu bittikten hemen sonra iligili montaj aparatları ile duvara montajının yapılması gerekmektedir. Mekanizma ve hareketli parçaların montajı ana kasanın duvara montajı sonrasında yapılmalıdır.
 9. Duvara montajı yapılmayan modüllerin kapağını kesenlikle açmayın. Aksi durumda modül üzerinize devrilebilir ve yaralanmalara sebebiyet verebilir.
 10. Mekanizma yay germe ve hareketli parçaların montajını yaparken ekstra dikkatli olunmalı ve mutlaka iş eldiveni kullanılmalıdır. Aksi durumda parmaklarınız sıkışarak yaralanmalara sebebiyet verebilir.
 11. Ürünün kurulumu bittikten sonra gerekli kontrollerini yapmanız ve ürünün çalışma prensiplerini kullanım öncesi  kavramanız önem arz etmektedir.
 12. Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve en değerli varlıklarımızdır. Bu yüzden kurulum esnasında onları sürekli kontrol etmeli, zarar görmeyecekleri bir mesafede durmalarını sağlamalısınız. Montaj tamamlandıktan sonra ürünleri nasıl kullanacaklarını anlatmalısınız.
 13. Modüllerin üzerine biblo, aksesuar vb. nesleler hem düşmeyecek hem de varsa sivri köşeleri zarar vermeyecek şekilde yerleştirilmelidir.
 14. Ranza modellerimizde üst yatakların kullanımı 13 yaş ve üzeri çocuklar için önerilmektedir. Daha küçük yaşta çocuklar tarafından kullanılmasının kazalara davetiye çıkaracağı unutulmamalıdır.
 15. Masa ve raf opsiyonlu modellerde masa ve rafı merdiven olarak kullanmayınız, üzerine çıkmayınız veya oturmayınız. Ürünlerin tasarım amacına uygun kullanılmaması yaralanmalara ve ürünün zarar görmesine sebebiyet verebilir.

 

Sizlerin sağlığı ve güvenliği için yukarıda belirtilen maddelere uymanızı önemle rica ederiz. 

 

 

Ürünlerimizi mutlu günlerinizde güvenle, huzurla ve beğenerek kullanmanızı dileriz.

Bizim için çok değerlisiniz.