Güvenlik Politikası

Şirketimizin Güvenlik Politikası gereği; Müşterilerimizin güvenli bir şekilde, rahatça alışveriş yapabilmelerini sağlamak için en gelişmiş güvenlik sistemlerini kullanmaktadır. Sistemimizdeki 128 bit SSL sayesinde kredi kartı bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Sipariş işlemlerinin bütün aşamasında tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir. SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemize verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere bizlerin dahi ulaşabilmesi mümkün değildir.

Web sitemiz hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır. Bu sebepten dolayı kendi kredi kartı güvenliğiniz için, her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

 

Garanti Şartları

Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar. Acrobed Mobilya,

5 Yıl mekanizma

5 Yıl Yedek Parça

5 Yıl Malzeme

garantisi vermektedir.

 

·              Ürünün “Kullanma Kılavuzu” ndaki hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

·              Tüketici garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki “Tüketici Hakem Heyetine” veya “Tüketici Mahkemesine” başvurabilir.

 

GARANTİ ŞARTLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

 

                Garanti şartlarının yerine getirilebilmesi için aşağıda belirtilen iade kabul şartlarının dikkate alınmasını önemle rica ederiz.

                Ürünlerimiz kurulu olmadan (Demonte) paketi içerisinde satılmaktadır. Firmamız aksi belirtilmedikçe kurulum ve nakliye hizmeti vermemektedir. Bu nedenle;

·              Ambalajı açılmış ve kurulmuş ürünlerin iadesi, satın almayı takiben 10 iş günü içerisinde yetkili satıcıya başvurulması halinde yapılır.

 

·              Satın alınan üründe üretim ile ilgili ortaya çıkabilecek arızalarda komple ürün iadesi yapılmaz. Ayıplı parça yenisi ile değiştirilir.

 

·              Ayıplı parça ile ilgili gerekli kalite değerlendirmeleri yetkili birimlerce yapılıp, üretim hatası olması durumunda hiçbir nakliye ücreti talep edilmeksizin parça 15 iş günü içinde müşteri adresine gönderilir.

 

·              Ürünün montajı tüketici tarafından yapılmış, montaj hatası ve kullanıcı hatası olan ürünlerde parça ücreti ve nakliye bedeli alınarak hizmet verilir.

·              Bu ürünler ancak ev ortamında kişisel ve dekoratif kullanıma dayanıklı şekilde yukarıda belirtilen garanti süreleri kapsamında üretici garantisi ile üretilmiştir. Ürün üzerinde yapılan ergonomi ve dayanıklılık testleri sonucu ürün ilgili kategoride listelenmiş ve buna en uygun şekilde fiyatlandırılmıştır.  Bu nedenle dayanıklılık testi üst sınırına kolaylıkla ulaşılabilecek kurumsal ve ticari alanlarda özellikle bir kişiden fazla veya genel kullanıma açık yerlerde kullanılması durumunda garanti kapsamı dışında kalacaktır. Bu gibi durumlarda garanti şartlarında belirtilen ücretsiz değişim ve tamir veya parça değişimi söz konusu olmayacağı gibi ancak ücret karşılığı satış sonrası hizmet verilecektir.

 

GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALAN DURUMLAR

 

·              Fatura veya garanti belgesi ibraz edilmeden yapılan başvurular.

·              Garanti şartları bölümünde belirtilen maddelere aykırı durumlar.

·              Kurulum öncesi, kullanım ve bakım, taşıma ve yer değiştirme bölümlerinde belirtilen maddelere uyulmaması nedeniyle meydana gelen arıza ve hasarlar.

·              Müşteri , yetkili bayiler veya 3. Şahıslar tarafından yapılan montaj hataları sonucu oluşan arıza ve hasarlar.

·              Birden fazla kişi tarafından umuma açık alanda ve iş yerinde (Otel, Pansiyon vb..)  kullanıma sunulan ürünlerde meydana gelebilecek arıza ve hasarlar.

·              Dış mekanda kullanılmış veya nemli ortamda bırakılmış ürünler.

·              Ürünün ısı ve sıcaklık sonucu renginin değişmesi , boyanması, rutubetlenmesi, ağartıcı aşındırıcı temizlik maddeleri ile temizlenmesi sonucu hasara uğraması, çarpma nedeniyle kırılması yada çizilmesi durumunda oluşan hasarlar.

 

İade Şartları

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. Satılan ürünler aşağıdaki şartlar haricinde iade alınmaz.

1. Satılan ürünün (*) hatalı olması durumunda,

2. Kargo şirketinden (**) doğacak taşıma sırasında gönderinin zarar görmesi ve bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda zarar tarafımızdan telafi edilir.

(*) Ürünlerle ilgili sorunlardaki (Teslimat sırasında fark edilmesi mümkün olmayan sorunlar bu kapsama girer) talebinizin kabulü için;

a) Fatura adınıza kesilmişse ve vergi mükellefi değilseniz, tarafınıza kesilen fatura ve irsaliyemiz; eğer vergi mükellefiyseniz ya da sipariş faturanızı şirketinize kestirmişseniz, iade edeceğiniz ürün(ler)le ilgili fatura ve irsaliyeniz ürünlerle birlikte gönderilmelidir.

b) İade işlemi teslim tarihini takip eden iki gün içinde başlatılmış olmalıdır.

c) İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.

d) İade gerekçesi değerlendiriidikten sonra yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünler yenileriyle değiştirilecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masrafları tarafımıza aittir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

(**) Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi tarafımızdan sağlanacaktır.

 

Teslimat Şartları

Sipariş verdiğiniz ürünler, onay tarihinden itibaren 15 iş günüü içerisinde tedarik edilecektir.

 

Tüketici Hakları

Alışveriş yapmak için sitemize üye olmanız şarttır. Sitemize üyelik ücretli değildir. Siteye üye olmayan kişilere satış yapılmaz.

Firmamız,4822 sayılı kanun ile değişik, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanun hükümlerine uygun hareket edeceğini peşinen kabul ve taahüüt eder.

 

Sipariş İptali

Siparişinizin iptali için müşteri temsilcinizle görüşebilir, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İptal işlemi sonucunda ücret iadesi iptal talebini takiben 5 (Beş) işgünü içerisinde gerçekleştirilecektir.